Październik 25 2020 08:34:12
Nawigacja
Czwartkowe eterowanie.


Na dzisiejsze klubowe eterowanie zaproszenie przyjęli:
Antoni SP9SM, Mariusz SP9AMH, Marian SP9MTO, Piotr SP9TPZ, Krystian SP9LIV, Mirek SQ9SHY, Jurek SP9GWY, Henryk SP9WAI, Patryk SP9HP, Stanisław SQ9ORW, Marek SQ9KPD, Paweł SQ9MSD, Tomek SQ9FIN/m, Stanisław SP9QLP, Zbyszek SP9GMI, Sławek SP9BSL oraz nasz nasłuchowiec Sylwester. Razem 17 osób.

Frekwencja nieco niższa, jednak może to za sprawą kończącego się roku szkolnego i koniecznością doglądania harmonicznych?

Jo mom spokój bo moja Julka SP9-29048 prziniosła cenzurka ze szlajfkom. Jeszcze ino matura i po ptokach.

Podczas spotkania poruszono następujące tematy:
- powrotu do spotkań klubowych, giełdowych (zarówno z Pszowie i Siemianowicach)
- konieczności wyboru delegatów z OT29 na zjazd PZK
- ustąpienia Prezesa PZK Waldemara 3Z6AEF i tyczasowego przejęcia funkcji przez Tadeusza SP9HQJ - mamy zatem naszego człowieka na szpicy
- ponowienia sesji egzaminacyjnych przez UKE. Ponoć miejsca schodziły jak ciepłe bułeczki. Nasz Sylwester załapał się na czerwiec ale w oddziale krakowskim.

Dzisiejsze spotkanie odbyło sie trochę pod presją frontu atmosferycznego. Ważne jest bezpieczeństwo operatorów i minimalizacja strat sprzętu.

Mirkowi SQ9SHY ŻYCZYMY szybkiego powrotu do zdrowia i do domu. Te cygara pozostanie ino terozki pomacać i pogniyść w palcach.

A na koniec niespodzianka. Oglądanie statycznych fotografii może się znudzić. Dlatego wsparty przez Henryka SP9WAI z Woźnik zapraszam na.......FILM.

73 de Piotr SP9TPZ

Breaking News 007/2020


Krótkofalowcy tworzą historię !

Na naszych oczach Amerykanie wracają do gry jeśli chodzi o transport ludzi na niskie orbity.
Prywatna firma SpaceX udowodniła dziś, że godnie zastępuje NASĘ, umożliwiając dwóm astronautom dotarcie do Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej ale już nie na pokładzie Sojuza lecz Dragona. Jednym z nich jest Robert Behnken KE5GGX.

Jak się okazuje magia ŁOSia nie powstrzymała niektórych i na APRSie można było zauważyć znajomą Łosiową Górkę.

Grzegorz SP9CH dopieszcza bramkę Echolinkową.

Zaś Miłosz SP9PND zmierza od architektury superheterodynowej do SDRowej, instalując w swoim remote QTH taki transceiver.

Armand SP3QFE prowadzi na platformie ZOOM prezentacje dotyczące krótkofalarstwa. Była też wzmianka o nas.

Obejrzyjcie uzupełnienie powyższych zajawek w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ
Chwolymy sie!


Wedle Ślonskij kindersztuby niy było fajne chwolynie sie. Nikt niy lubił jak sie ftoś asił.

ALE ..... właśnie, jak pobudkami nie są pycha, czy chęć poniżenia drugiego to czamu niy. Znom nacyje co som mistrzami aszynia rzyczy co do nos som pierdołami.

Zatem:

1. Podczas dzisiejszego spotkania na klubowej liście pojawili się:
Antoni SP9SM (prowadzący), Grzegorz SP9CH, Adam SQ9TLA, Mariusz SP9AMH, Zbyszek SP9GMI, Marcin SQ9FML, Patryk SP9HP, Piotr SP9TPV, Piotr SP9TPZ, Sławek SQ9BSL, Czesław SP9FLG, Tomek SQ9FIN/m, Jurek SP9GWY, Miłosz SP9PND, Henryk SP9WAI, Werka SP9-29057, Sylwester - sympatyk nałsuchowiec, a także nasi słuchacze z SP via Echolink: SP9JKL, SP8AQK a nawet zza wielkiej wody: Kuba SP5DUR z Chicago!!! Razem 20 uczestników.

2. Marcin SQ9FML uruchomił klubowe forum i zaprasza do aktywności.

3. Henryk SP9WAI często roweruje, co pokazał nam na paru fotografiach.

4. Antoni SP9SM efekty swojego eterowania też umieścił na obrazku.

5. Miłosz SP9PND buduje zdalnie obsługiwaną stację. Pokazał dziś na paru fotografiach zdalny sterownik napięć zasilających.

6. Stasiu SP9QLP jest po rozmowach w Starostwie i w drugiej połowie czerwca jest nadzieja! Tak jest światełko w tunelu!

Po co dłużej zwlekać, wystarczy zajrzeć do GALERII.

Spragnieni ŁOSia dostali zaproszenie do zawodów pod tym LINKIEM.

Sportowcy telegrafiści mogą szykować sprzęt do CQ WPX Contestu. Ragulamin znajdą TUTAJ."Chwalcie łąki umajone..." Coż, najpiękniejszy miesiąc niestety spada z kalendarza.

73 de Pyjter SP9TPZ


Breaking News 006/2020The Filbiers relacjonują niedzielny wypad:

Cześć
Pojechaliśmy pod klub, by sprawdzić czy mamy coś zabrać, potem pojechaliśmy na Sośnią Górę i ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że nie ma radiozlotu :( Ale jesteśmy cierpliwi czekamy !!!
Pozdrawiają Weronika SO9BAB, SO9EWE, Michał, Wojtuś i ja SP9MRT.


Radiozlot mimo ograniczeń żyje!

Szalona Rodzinko ..... SZACUN !!!

A skoro to breaking news to tak z innej beczki:
przy okazji poszukiwania różnych rozwiązań antenowych zauważyłem, że jeden z kolegów podczas budowy swoich anten korzysta ze specjalizowanej podpory. Początkowo myślałem, że to samoróbka ale okazało się, że wykorzystał podporę pod stęple, inaczej zwaną trójnogiem.
Udało mi się nabyć nieco inną i to za nieduże pieniądze w jednej z małopolskich hurtowni budowalnych.

Słowa to mało, by wyrazić czym żyli Filbiersi w ostatnią niedzielę.
Spójrzcie koniecznie do GALERII !!!

73 de Piotr SP9TPZ

Przed Radiozlotem.Gdyby dzisiaj było wczoraj to bylibyśmy po odprawie generalnej przed VII Radiozlotem.
Niestety, jak mawia filozof: nie wejdziesz dwa razy do tej samej rzeki.

Podobnie jak ŁOSiowcy, nie spotkamy się na Sośniej Górze w najbliższą niedzielę.
Może w ramach transferu aktywności do eteru proponuję aktywację gmin powiatu mikołowskiego. Co Wy na to? Są chętni??

Zaś jako radiowy ekwiwalent tegorocznego ŁOSia organizatorzy proponują: konkurs "Spragnieni ŁOSIA"
Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

W ostatnią sobotę Piotr SP9TPZ reprezentował stację klubową w Zawodach Zamkowych. Udało się przeprowadzić 102 QSO. Hm.... może bedzie nam dane trochę zbliżyć sie do pudła i poprawić zeszłorczne piąte miejsce.

W atmosferze obecnej sytuacji ale z pozytywnym przesłaniem wyemitowana została audycja radiowa w I Programie Polskiego Radia pt. "Bezpieczne hobby" autorstwa Ewy SP5HEN. Mozna ją odsłuchać klikając TUTAJ.

W dzisiejszym klubowym eterowaniu uczestniczyło 18 osób. Czesław SP2AHP z Torunia zaszczycił nas swoją obecnością via Echolink.
Oto lista uczestników:
Antoni SP9SM- stacja prowadząca, Grzegorz SP9CH, Czesław SP2AHP, Mariusz SP9AMH, Czesław SP9FLG, Stasiu SP9QLP, Marcin SQ9FML, Sławek SP9BSL, Krystian SP9LIV, Zbyszek SP9GMI, Mirek SQ9SHY, Jurek SP9GWY, Henryk SP9WAI, Marek SQ9KPD, Piotr SP9TPV, Piotr SP9TPZ, Leszek SP9-29058 oraz nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester.

Pare obrazków możecie obejrzeć w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ

Contest University 2020.Odwołane radiowe eventy zmobilizowały mnie do wzięcia udziału online w corocznym Contest University w USA.
W tym roku odbyło sie ono na zasadzie telekona, na platformie ZOOM. Organizatorem był K3LR z DX Engineering.
Prawdziwą ucztę zgotowali mi m.in W3LPL - anteny odbiorcze, N0AX - uziemianie i wyrównywanie potencjaów, NC0B - Rob Sherwood - ocena parametrów transceiverów.

Wideo z wydarzenia jak i materiały sa dostępne na stronie CONTEST UNIVERSITY.

Dzisiejsze spotkanie klubowe zgromadziło 19 Hamsów, w tym dwóch Kolegów z zagranicy.
Na liście znaleźli się: Stasiu SP9QLP, Grzegorz SP9CH, Sławek SP9BSL, Adam SQ9TLA, Miłosz SP9PND, Czesław SP9FLG, Mirek SQ9SHY, Paweł SQ9MSD, Antek SP9SM, Patryk SP9HP, Zbyszek SP9GMI, Marek SQ9KPD, Mariusz SP9AMH, Sebastian SP9OS/DL9SMA, Bogdan SP9UPH, Darek SP9DLM, Wojtek EC4AGT, Piotr SP9TPZ oraz Leszek SP9-29058.

Tak to już fakt. Odwołano ŁOSia.
Na tą okoliczność jak i ograniczenia w formie Zawodów Zamkowych zareagował Mirek SQ9SHY generując stosowne grafiki.

Adam SQ9TLA pochwalił się swoim Radioshackiem, z którego bardzo mocno był odbierany.

Ponownie Echolink, pod skrzydłami Grzegorza SP9CH okazał się sprawny i pożyteczny.

Kto chętny może jutro o 18.00 próbować wziąć udział w spotkaniu klubowym OT-31 (145.350). Dzięki podlinkowaniu naszej bramki do bramki Pszowskiej można dołączyć do naszych znajomych Kolegów z OT-31.

Jeśli ciekawość bierze górę, to oceńcie sekwencer Antka, dzieło Patryka czy Adamowy kąt zaglądając do naszej GALERII.

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ

Koronawirusa strzel w pysk!Frekwencja podczas dzisiejszego klubowego eterowania była bardzo dobra! Przechodzimy od ilości do jakości.
No bo jak wytłumaczyć, że znów były nas ponad dwie dziesiątki, dołączył do nas Kamil SQ9SHX z Siemianowic a nawet przysłuchiwał się nam jeden z czołowych Śląskich i Polskich DX-manów: Andrzej SP9N z OT-31!

Listę obecności podpisali: Antoni SP9SM, Grzegorz SP9CH (tnx fer Echolink gate), Prezes Stasiu SP9QLP (Echolink), Czesław SP9FLG, Sławek SP9BSL, Mariusz SP9AMH (Echolink i radio), Krystian SP9LIV, Paweł SQ9MSD, Piotr SP9TPZ, Marek SQ9KPD (Echolink i radio), Edmund SP9QMI, Zbyszek SP9GMI, Krystian SP9NLX, Piotr SP9GZP, Darek SP9DLM (Echolink), Mirek SQ9SHY, Henryk SP9WAI, Kamil SQ9SHX, Stasiu SQ9ORW, Piotr SP9TPV (Echolink), Andrzej SP9AQF (Echolink)/SP9N (radio) oraz nasi nasłuchowcy Leszek SP9-29058 i Sylwester.

W rozmowie z Andrzejem SP9N wspominaliśmy nasze spotkania w Pszowie. Póki co Andrzej zaprasza w piątek o 18.00 na kanał 145.350, gdzie eterować będą członkowie OT-31 i klubu SP9PKM z Pszowa.

Szef zdany jest na łaskę losu firmy remontowej. Jednak nie zostawiliśmy go bez radia i mógł dziś w pełni korzystać z Echolinka.

Zawody Zamkowe odbędą się bez kategorii stacji pracujących z zamków. Za to powołano kategorię stacji pracujących z grodów. Mikołów jest na liście zatem nie wszystko stracone. Piotr SP9TPZ zamierza reprezentować klub w tych zawodach. No chyba, że ktoś ma ochotę??

W środowych komunikacie PZK była mowa o zakłócających instalacjach solarnych. Uprasza się, aby zgłaszać takowe do UKE. W toku dyskusji wielu z Was potwierdziło istnienie problemu.

Nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester przy wsparciu Patryka SP9HP rozwija się w DMRach.

Jeśli ciekawi Was jak Piotr SQ9PQB edukuje radiowo Igę lub zastanawiacie się skąd u Piotra SP9GZP taki stłumiony głos, czy macie już dość tego korona szaleństwa zajrzyjcie do GALERII i STRZELCIE WIRUSA W PYSK !

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ
Echolink: SP9PKS-L.


COVID ma konkurencję!Oczywiście, że ma! Świadczyła o tym dzisiejsza frekwencja.

Nie wiadomo, czy spowodowała to dostępność Echolinka (SP9CH), czy Antkowa nowa antena, czy Z-match?
Efekt? Znów padł rekord!

Obecność na spotkaniu klubowym potwierdzili:

Antoni SP9SM, Miłosz SP9PND (Echolink), Adam SQ9TLA (Echolink), Grzegorz SP9CH (Echolink), Czesław SP9FLG, Stasiu SP9QLP, Krystian SP9NLX, Paweł SQ9MSD z harmonicznymi Florkiem i Anitką (radio i Echolink), Piotr SP9TPZ, Tomek SQ9FIN/m, Stasiu SQ9ORW, Mariusz SP9AMH (radio i Echolink), Krystian SP9LIV, Mirek SQ9SHY, Marek SQ9KPD, Miłosz HF9MW, Zbyszek SP9GMI, Sławek SP9BSL, Piotr SP9TPV (Echolink), Henryk SP9WAI z Woźnik, Wiesław SQ9V z Rydułtów (OT-31, Award Manager PZK), Rysiek SP9TNK z Żor, Patryk SP9HP z harmonicznymi Weroniką SP9-29057 i Krzysiem (radio i Echolink), Mateusz SQ9NKX z Zawiercia, Leszek SP9-29058 oraz nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester. Razem to 30 OSÓB !!!

Grzegorz SP9CH zebrał kolejne pochwały za bramkę do kanału klubowego, zaś Antek SP9SM dostawał dobre raporty w związku z nową anteną.

W trakcie ponad 2h relacji omówiono m.in:
- temat Zawodów Zamkowych
- testy Antkowego Z-matcha u Kirsa
- próby Antkowego PA na 144MHz.

Antoni ponowił apel o mailowe potwierdzenia akcesu do klubu, celem uporządkowania listy.

Gościliśmy dziś przedstawiciela OT-31, Wieśka SQ9V, który podejmuje nas zawsze podczas giełd w Pszowie.

Dołączyli do nas koledzy z Woźnik, Żor a nawet Zawiercia!

Piotr SP9TPZ wspomniał o :

- konieczności wysłania logów za SPDX Contest 2020 - termin upływa 30 kwietnia!
- apelu Świata Radio - wsparcie
- w najbliższy weekend odbędą się II Próby Subregionalne
- w maju zapowiadana jest aktywność mnichów z Mont Athos!

Wiele się działo! Niektóre rzeczy jednak nie idą po myśli Szefa, Stasia SP9QLP. Remont budynku pozbawił go dostępu do anten.

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego nie był dobrze słyszany, zajrzyjcie koniecznie do GALERII.

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ

Te 36.6 to nowy slang odpowiadający obecnej sytuacji.Czwartkowa tradycja.To już pewne, że narodziła się nam nowa świecka tradycja. Kiedyś były obiady czwartkowe a obecnie czwartki eterowe.

Dzięki uprzejmości Grzegorza SP9CH, echolinkowanie wzbogaciło nasze klubowe spotkanie.
Wzięli w nim udział:
Stasiu SP9QLP oraz Antek SP9SM - Zarząd Klubu, Grzegorz SP9CH (Echolink), Czesław SP9FLG, Sławek SP9BSL, Miłosz SP9PND, Wspaniała Rodzinka: Mirek SP9MRT, Weronika SO9BAB, Mirek Jr. SO9EWE, Michał i Wojtuś, Krystian SP9NLX, Mariusz SP9AMH, Paweł SQ9MSD (Echolink), Tadeusz SQ9TCK (Echolink), Patryk SP9HP, Henryk SP9WAI, Piotr SP9TPZ (operator SP9PKS) oraz nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester.

Mariusz SP9AMH woli jednak klimaty tradycyjne i wygrzebał z piwnicznych czeluści wzmacniacz na QQ-łce, który pozwolił mu bez problemu dotrzeć na falach eteru do naszych anten. Obudowa wzmacniacza wzbudziła wzpomnienia z naszych blaszanych czasów. Wtedy siedziba klubu była w harcówce (wykonanej z blaszanych kontenerów) a jako transciever służyła nam konstrukcja Józefa SP9GAK. Był to transceiver SP5WW na pasma 3.5 i 14MHz z racji jednego VFO (5..5.5MHz), który Józef umieścił w obudowie po radiotelefonie FM-302.

Co niektórzy pokazali nam się znów w maskach.

Wśród garści nowinek, które podawał moderator tego eterowego spotkania znalazła się ta smutna.
Jeszcze w 2016 roku, na ŁOSiu, spotkaliśmy Jerzego SP7CBG. Wtedy już miał za sobą kadencję Prezesa PZK a piastował kierownictwo GKR.

Niestety ostatnie dni przyniosły informację, że Jurek SP7CBG odszedł do krainy wiecznych DXów.

Spoczywaj w pokoju...

Parę fotografii znalazło się dziś w naszej GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ

Breaking News 005/2020

Czas niezwykły, decyzje konieczne acz niezbyt miłe.

Niestety......decyzją władz Ogrodu Botanicznego w Mikołowie na Sośniej Górze ODWOŁANO imprezy masowe.

VII Radiozlot, który miał się odbyć 24 maja br. został tym samym odwołany. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Podobny los spotkał międzynarodowe święto amatorskiego radia HAM RADIO we Friedrichshafen. Na stronie DARC (odpowiednik PZK) można przeczytać o przełożeniu tego wydarzenia na rok 2021. Kwietniowe HamVention w USA odwołano już miesiąc temu.

Co nas nie załatwi to nas wzmocni. Z tym większą radością i ochotą wybierzemy się na te spotkania w przyszłym roku.

Na koniec trochę radości i pozytywnych wieści.


Jutro, 18 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Krótkofalowca.

Przyjmijcie życzenia ZDROWIA, WIELU DX-ów, realizacji się w tym hobby.

Na koniec należy stwierdzić, że KRÓL może być TYLKO JEDEN.
W ramach klubowej rywalizacji podczas zawodów "O Pisankę Wielkanocną 2020" w szranki stanęło paru klubowiczów.
Ponieważ w części KF-owej wziął udział tylko SP9TPZ - organizator klubowego zamieszania, zatem pod uwagę wzięta zostanie rywalizacja na UKFie.


Ranking globalny pokazuje Zwycięzcę!

Oskar wędruje do ANTONIEGO SP9SM.

Nagroda jest w drodze! Antoni pamiętaj: listonosz puka zawsze dwa razy! :))

73 de Piotr SP9TPZ

Człowiek w masce.


Nie, nie chodzi o film. Karnawał też uleciał z naszej pamięci.

Izolacja społeczna czy maskarada nie stanowiły przeszkody w radiowym spotkaniu klubowym, które zgromadziło 21 osób!

Listę obecności podpisali:
Antoni SP9SM i Marek SQ9KPD - reprezentujący Zarząd klubu, Grzegorz SP9CH (Echolink), Mariusz SP9AMH (Echolink) Paweł SQ9MSD, Jurek SP9GWY, Sławek SP9BSL, Czesław SP9FLG, Krystian SP9LIV, The Filbiers: Mirek SP9MRT, Weronika SO9BAB, Mirek jr. SO9EWE, Michał i Wojtuś, Mirek SQ9SHY, Piotr SP9GZP, Piotr SP9TPZ, Henryk SP9WAI, Arek SP9-29084, Leszek SP9-29058 oraz nasłuchowiec-nasz sympatyk Sylwester.

DZIĘKUJEMY Grzegorzowi SP9CH za echolinkowanie. Zeszłotygodniowe spotkanie pokazało jak nam tej technologii brakowało.

Niespodziankę zrobili nam: Jurek SP9GWY i The Filbiers!

Podczas 1.5 godzinnego spotkania usłyszeliśmy parę ważnych stwierdzeń:

- nasze hobby nie generuje nudy (SP9GWY)
- nasze hobby jest rodzinne (The Filbiers)
- nasze hobby jest motywujące (SP9CH).

Tadeusz SQ9TCK przypomina, że w najbliższą sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Krótkofalowca.

W związku z pracami porządkowymi, Antoni SP9SM, prosi by dowolnym sposobem potwierdzać u niego członkostwo w klubie.

Pozdrawiamy niedysponowanego Szefa! Stasiu do usłyszenia wkrótce!

Mirek SQ9SHY skończył swoje dzieło. Mamy nadzieję, że będzie nam towarzyszyć w realu na zawodach zamkowych.

Maskowy świat, pełen kolorów i kształtów możecie ocenić zaglądając do GALERII.
Tylko czy da się wytłumaczyć afrykańskiego czarownika podczas kontroli??

73 de Piotr SP9TPZ
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAMYWygenerowano w sekund: 0.02 349,473 unikalne wizyty