Maj 26 2020 22:45:17
Nawigacja
Powitanie


Mikołowski Klub Krótkofalowców ( MKK ) SP9PKS

mieści się w Mikołowskim Starostwie przy ulicy Żwirki i Wigury 4a w Mikołowie.
Spotkania Klubowe odbywają się w każdy czwartek g.17:00.
Częstotliwość klubowa pasmo 2m- 144.625 MHz

! ECHOLINK: SP9PKS-L !

Mail to: sp9pks@poczta.onet.pl


REJESTRACJA TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA CZŁONKÓW KLUBU SP9PKS


Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS jest organizatorem:

- Radiozlotów na Sośniej Górze
- Zawody Zamkowe- Chudów
- Podsumowanie sezonu- Chudów
- Współpracujemy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego powiatu Mikołowskiego w zakresie organizowania awaryjnej sieci łączności powiatu.
- wymieniamy doświadczenia i integrujemy środowisko krótkofalarskie.
- zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy dla Technikum w Mikołowie łączność z OR4ISS- Międzynarodową Stacją Kosmiczną.
- byliśmy współorganizatorami ośmiu Pikników w Koniakowie w latach 2006-2013Górnośląski Oddział Terenowy nr 29 PZK dostępny jest TUTAJ

Rejestracja na stronie klubowej

Szanowni Klubowicze!
Od dnia dzisiejszego zapraszamy naszych członków do rejestracji na naszej stronie. Przy wypełnieniu arkusza rejestracji proszę o podanie swojego znaku.
Prosimy by osoby nie będące członkami klubu SP9PKS nierejestrowały się gdyż rejestracja zostanie odrzucona a osoba zablokowana.
Po poprawnej rejestracji, każdy z członków klubu otrzyma automatyczne potwierdzenie, resztę załatwi SQ9FML wyśle z naszego maila klubowego potwierdzenie.

Wejście po zalogowaniu na nasz portal, ukaże Wam wiele ukrytych folderów i bonusów a także możliwości dyskusji na naszym Forum klubowym.

SP9PKS

Breaking News 006/2020The Filbiers relacjonują niedzielny wypad:

Cześć
Pojechaliśmy pod klub, by sprawdzić czy mamy coś zabrać, potem pojechaliśmy na Sośnią Górę i ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że nie ma radiozlotu :( Ale jesteśmy cierpliwi czekamy !!!
Pozdrawiają Weronika SO9BAB, SO9EWE, Michał, Wojtuś i ja SP9MRT.


Radiozlot mimo ograniczeń żyje!

Szalona Rodzinko ..... SZACUN !!!

A skoro to breaking news to tak z innej beczki:
przy okazji poszukiwania różnych rozwiązań antenowych zauważyłem, że jeden z kolegów podczas budowy swoich anten korzysta ze specjalizowanej podpory. Początkowo myślałem, że to samoróbka ale okazało się, że wykorzystał podporę pod stęple, inaczej zwaną trójnogiem.
Udało mi się nabyć nieco inną i to za nieduże pieniądze w jednej z małopolskich hurtowni budowalnych.

Słowa to mało, by wyrazić czym żyli Filbiersi w ostatnią niedzielę.
Spójrzcie koniecznie do GALERII !!!

73 de Piotr SP9TPZ

Przed Radiozlotem.Gdyby dzisiaj było wczoraj to bylibyśmy po odprawie generalnej przed VII Radiozlotem.
Niestety, jak mawia filozof: nie wejdziesz dwa razy do tej samej rzeki.

Podobnie jak ŁOSiowcy, nie spotkamy się na Sośniej Górze w najbliższą niedzielę.
Może w ramach transferu aktywności do eteru proponuję aktywację gmin powiatu mikołowskiego. Co Wy na to? Są chętni??

Zaś jako radiowy ekwiwalent tegorocznego ŁOSia organizatorzy proponują: konkurs "Spragnieni ŁOSIA"
Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

W ostatnią sobotę Piotr SP9TPZ reprezentował stację klubową w Zawodach Zamkowych. Udało się przeprowadzić 102 QSO. Hm.... może bedzie nam dane trochę zbliżyć sie do pudła i poprawić zeszłorczne piąte miejsce.

W atmosferze obecnej sytuacji ale z pozytywnym przesłaniem wyemitowana została audycja radiowa w I Programie Polskiego Radia pt. "Bezpieczne hobby" autorstwa Ewy SP5HEN. Mozna ją odsłuchać klikając TUTAJ.

W dzisiejszym klubowym eterowaniu uczestniczyło 18 osób. Czesław SP2AHP z Torunia zaszczycił nas swoją obecnością via Echolink.
Oto lista uczestników:
Antoni SP9SM- stacja prowadząca, Grzegorz SP9CH, Czesław SP2AHP, Mariusz SP9AMH, Czesław SP9FLG, Stasiu SP9QLP, Marcin SQ9FML, Sławek SP9BSL, Krystian SP9LIV, Zbyszek SP9GMI, Mirek SQ9SHY, Jurek SP9GWY, Henryk SP9WAI, Marek SQ9KPD, Piotr SP9TPV, Piotr SP9TPZ, Leszek SP9-29058 oraz nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester.

Pare obrazków możecie obejrzeć w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ

Contest University 2020.Odwołane radiowe eventy zmobilizowały mnie do wzięcia udziału online w corocznym Contest University w USA.
W tym roku odbyło sie ono na zasadzie telekona, na platformie ZOOM. Organizatorem był K3LR z DX Engineering.
Prawdziwą ucztę zgotowali mi m.in W3LPL - anteny odbiorcze, N0AX - uziemianie i wyrównywanie potencjaów, NC0B - Rob Sherwood - ocena parametrów transceiverów.

Wideo z wydarzenia jak i materiały sa dostępne na stronie CONTEST UNIVERSITY.

Dzisiejsze spotkanie klubowe zgromadziło 19 Hamsów, w tym dwóch Kolegów z zagranicy.
Na liście znaleźli się: Stasiu SP9QLP, Grzegorz SP9CH, Sławek SP9BSL, Adam SQ9TLA, Miłosz SP9PND, Czesław SP9FLG, Mirek SQ9SHY, Paweł SQ9MSD, Antek SP9SM, Patryk SP9HP, Zbyszek SP9GMI, Marek SQ9KPD, Mariusz SP9AMH, Sebastian SP9OS/DL9SMA, Bogdan SP9UPH, Darek SP9DLM, Wojtek EC4AGT, Piotr SP9TPZ oraz Leszek SP9-29058.

Tak to już fakt. Odwołano ŁOSia.
Na tą okoliczność jak i ograniczenia w formie Zawodów Zamkowych zareagował Mirek SQ9SHY generując stosowne grafiki.

Adam SQ9TLA pochwalił się swoim Radioshackiem, z którego bardzo mocno był odbierany.

Ponownie Echolink, pod skrzydłami Grzegorza SP9CH okazał się sprawny i pożyteczny.

Kto chętny może jutro o 18.00 próbować wziąć udział w spotkaniu klubowym OT-31 (145.350). Dzięki podlinkowaniu naszej bramki do bramki Pszowskiej można dołączyć do naszych znajomych Kolegów z OT-31.

Jeśli ciekawość bierze górę, to oceńcie sekwencer Antka, dzieło Patryka czy Adamowy kąt zaglądając do naszej GALERII.

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ

Koronawirusa strzel w pysk!Frekwencja podczas dzisiejszego klubowego eterowania była bardzo dobra! Przechodzimy od ilości do jakości.
No bo jak wytłumaczyć, że znów były nas ponad dwie dziesiątki, dołączył do nas Kamil SQ9SHX z Siemianowic a nawet przysłuchiwał się nam jeden z czołowych Śląskich i Polskich DX-manów: Andrzej SP9N z OT-31!

Listę obecności podpisali: Antoni SP9SM, Grzegorz SP9CH (tnx fer Echolink gate), Prezes Stasiu SP9QLP (Echolink), Czesław SP9FLG, Sławek SP9BSL, Mariusz SP9AMH (Echolink i radio), Krystian SP9LIV, Paweł SQ9MSD, Piotr SP9TPZ, Marek SQ9KPD (Echolink i radio), Edmund SP9QMI, Zbyszek SP9GMI, Krystian SP9NLX, Piotr SP9GZP, Darek SP9DLM (Echolink), Mirek SQ9SHY, Henryk SP9WAI, Kamil SQ9SHX, Stasiu SQ9ORW, Piotr SP9TPV (Echolink), Andrzej SP9AQF (Echolink)/SP9N (radio) oraz nasi nasłuchowcy Leszek SP9-29058 i Sylwester.

W rozmowie z Andrzejem SP9N wspominaliśmy nasze spotkania w Pszowie. Póki co Andrzej zaprasza w piątek o 18.00 na kanał 145.350, gdzie eterować będą członkowie OT-31 i klubu SP9PKM z Pszowa.

Szef zdany jest na łaskę losu firmy remontowej. Jednak nie zostawiliśmy go bez radia i mógł dziś w pełni korzystać z Echolinka.

Zawody Zamkowe odbędą się bez kategorii stacji pracujących z zamków. Za to powołano kategorię stacji pracujących z grodów. Mikołów jest na liście zatem nie wszystko stracone. Piotr SP9TPZ zamierza reprezentować klub w tych zawodach. No chyba, że ktoś ma ochotę??

W środowych komunikacie PZK była mowa o zakłócających instalacjach solarnych. Uprasza się, aby zgłaszać takowe do UKE. W toku dyskusji wielu z Was potwierdziło istnienie problemu.

Nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester przy wsparciu Patryka SP9HP rozwija się w DMRach.

Jeśli ciekawi Was jak Piotr SQ9PQB edukuje radiowo Igę lub zastanawiacie się skąd u Piotra SP9GZP taki stłumiony głos, czy macie już dość tego korona szaleństwa zajrzyjcie do GALERII i STRZELCIE WIRUSA W PYSK !

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ
Echolink: SP9PKS-L.


COVID ma konkurencję!Oczywiście, że ma! Świadczyła o tym dzisiejsza frekwencja.

Nie wiadomo, czy spowodowała to dostępność Echolinka (SP9CH), czy Antkowa nowa antena, czy Z-match?
Efekt? Znów padł rekord!

Obecność na spotkaniu klubowym potwierdzili:

Antoni SP9SM, Miłosz SP9PND (Echolink), Adam SQ9TLA (Echolink), Grzegorz SP9CH (Echolink), Czesław SP9FLG, Stasiu SP9QLP, Krystian SP9NLX, Paweł SQ9MSD z harmonicznymi Florkiem i Anitką (radio i Echolink), Piotr SP9TPZ, Tomek SQ9FIN/m, Stasiu SQ9ORW, Mariusz SP9AMH (radio i Echolink), Krystian SP9LIV, Mirek SQ9SHY, Marek SQ9KPD, Miłosz HF9MW, Zbyszek SP9GMI, Sławek SP9BSL, Piotr SP9TPV (Echolink), Henryk SP9WAI z Woźnik, Wiesław SQ9V z Rydułtów (OT-31, Award Manager PZK), Rysiek SP9TNK z Żor, Patryk SP9HP z harmonicznymi Weroniką SP9-29057 i Krzysiem (radio i Echolink), Mateusz SQ9NKX z Zawiercia, Leszek SP9-29058 oraz nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester. Razem to 30 OSÓB !!!

Grzegorz SP9CH zebrał kolejne pochwały za bramkę do kanału klubowego, zaś Antek SP9SM dostawał dobre raporty w związku z nową anteną.

W trakcie ponad 2h relacji omówiono m.in:
- temat Zawodów Zamkowych
- testy Antkowego Z-matcha u Kirsa
- próby Antkowego PA na 144MHz.

Antoni ponowił apel o mailowe potwierdzenia akcesu do klubu, celem uporządkowania listy.

Gościliśmy dziś przedstawiciela OT-31, Wieśka SQ9V, który podejmuje nas zawsze podczas giełd w Pszowie.

Dołączyli do nas koledzy z Woźnik, Żor a nawet Zawiercia!

Piotr SP9TPZ wspomniał o :

- konieczności wysłania logów za SPDX Contest 2020 - termin upływa 30 kwietnia!
- apelu Świata Radio - wsparcie
- w najbliższy weekend odbędą się II Próby Subregionalne
- w maju zapowiadana jest aktywność mnichów z Mont Athos!

Wiele się działo! Niektóre rzeczy jednak nie idą po myśli Szefa, Stasia SP9QLP. Remont budynku pozbawił go dostępu do anten.

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego nie był dobrze słyszany, zajrzyjcie koniecznie do GALERII.

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ

Te 36.6 to nowy slang odpowiadający obecnej sytuacji.Czwartkowa tradycja.To już pewne, że narodziła się nam nowa świecka tradycja. Kiedyś były obiady czwartkowe a obecnie czwartki eterowe.

Dzięki uprzejmości Grzegorza SP9CH, echolinkowanie wzbogaciło nasze klubowe spotkanie.
Wzięli w nim udział:
Stasiu SP9QLP oraz Antek SP9SM - Zarząd Klubu, Grzegorz SP9CH (Echolink), Czesław SP9FLG, Sławek SP9BSL, Miłosz SP9PND, Wspaniała Rodzinka: Mirek SP9MRT, Weronika SO9BAB, Mirek Jr. SO9EWE, Michał i Wojtuś, Krystian SP9NLX, Mariusz SP9AMH, Paweł SQ9MSD (Echolink), Tadeusz SQ9TCK (Echolink), Patryk SP9HP, Henryk SP9WAI, Piotr SP9TPZ (operator SP9PKS) oraz nasz sympatyk-nasłuchowiec Sylwester.

Mariusz SP9AMH woli jednak klimaty tradycyjne i wygrzebał z piwnicznych czeluści wzmacniacz na QQ-łce, który pozwolił mu bez problemu dotrzeć na falach eteru do naszych anten. Obudowa wzmacniacza wzbudziła wzpomnienia z naszych blaszanych czasów. Wtedy siedziba klubu była w harcówce (wykonanej z blaszanych kontenerów) a jako transciever służyła nam konstrukcja Józefa SP9GAK. Był to transceiver SP5WW na pasma 3.5 i 14MHz z racji jednego VFO (5..5.5MHz), który Józef umieścił w obudowie po radiotelefonie FM-302.

Co niektórzy pokazali nam się znów w maskach.

Wśród garści nowinek, które podawał moderator tego eterowego spotkania znalazła się ta smutna.
Jeszcze w 2016 roku, na ŁOSiu, spotkaliśmy Jerzego SP7CBG. Wtedy już miał za sobą kadencję Prezesa PZK a piastował kierownictwo GKR.

Niestety ostatnie dni przyniosły informację, że Jurek SP7CBG odszedł do krainy wiecznych DXów.

Spoczywaj w pokoju...

Parę fotografii znalazło się dziś w naszej GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ

Breaking News 005/2020

Czas niezwykły, decyzje konieczne acz niezbyt miłe.

Niestety......decyzją władz Ogrodu Botanicznego w Mikołowie na Sośniej Górze ODWOŁANO imprezy masowe.

VII Radiozlot, który miał się odbyć 24 maja br. został tym samym odwołany. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Podobny los spotkał międzynarodowe święto amatorskiego radia HAM RADIO we Friedrichshafen. Na stronie DARC (odpowiednik PZK) można przeczytać o przełożeniu tego wydarzenia na rok 2021. Kwietniowe HamVention w USA odwołano już miesiąc temu.

Co nas nie załatwi to nas wzmocni. Z tym większą radością i ochotą wybierzemy się na te spotkania w przyszłym roku.

Na koniec trochę radości i pozytywnych wieści.


Jutro, 18 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Krótkofalowca.

Przyjmijcie życzenia ZDROWIA, WIELU DX-ów, realizacji się w tym hobby.

Na koniec należy stwierdzić, że KRÓL może być TYLKO JEDEN.
W ramach klubowej rywalizacji podczas zawodów "O Pisankę Wielkanocną 2020" w szranki stanęło paru klubowiczów.
Ponieważ w części KF-owej wziął udział tylko SP9TPZ - organizator klubowego zamieszania, zatem pod uwagę wzięta zostanie rywalizacja na UKFie.


Ranking globalny pokazuje Zwycięzcę!

Oskar wędruje do ANTONIEGO SP9SM.

Nagroda jest w drodze! Antoni pamiętaj: listonosz puka zawsze dwa razy! :))

73 de Piotr SP9TPZ

Człowiek w masce.


Nie, nie chodzi o film. Karnawał też uleciał z naszej pamięci.

Izolacja społeczna czy maskarada nie stanowiły przeszkody w radiowym spotkaniu klubowym, które zgromadziło 21 osób!

Listę obecności podpisali:
Antoni SP9SM i Marek SQ9KPD - reprezentujący Zarząd klubu, Grzegorz SP9CH (Echolink), Mariusz SP9AMH (Echolink) Paweł SQ9MSD, Jurek SP9GWY, Sławek SP9BSL, Czesław SP9FLG, Krystian SP9LIV, The Filbiers: Mirek SP9MRT, Weronika SO9BAB, Mirek jr. SO9EWE, Michał i Wojtuś, Mirek SQ9SHY, Piotr SP9GZP, Piotr SP9TPZ, Henryk SP9WAI, Arek SP9-29084, Leszek SP9-29058 oraz nasłuchowiec-nasz sympatyk Sylwester.

DZIĘKUJEMY Grzegorzowi SP9CH za echolinkowanie. Zeszłotygodniowe spotkanie pokazało jak nam tej technologii brakowało.

Niespodziankę zrobili nam: Jurek SP9GWY i The Filbiers!

Podczas 1.5 godzinnego spotkania usłyszeliśmy parę ważnych stwierdzeń:

- nasze hobby nie generuje nudy (SP9GWY)
- nasze hobby jest rodzinne (The Filbiers)
- nasze hobby jest motywujące (SP9CH).

Tadeusz SQ9TCK przypomina, że w najbliższą sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Krótkofalowca.

W związku z pracami porządkowymi, Antoni SP9SM, prosi by dowolnym sposobem potwierdzać u niego członkostwo w klubie.

Pozdrawiamy niedysponowanego Szefa! Stasiu do usłyszenia wkrótce!

Mirek SQ9SHY skończył swoje dzieło. Mamy nadzieję, że będzie nam towarzyszyć w realu na zawodach zamkowych.

Maskowy świat, pełen kolorów i kształtów możecie ocenić zaglądając do GALERII.
Tylko czy da się wytłumaczyć afrykańskiego czarownika podczas kontroli??

73 de Piotr SP9TPZ
Breaking News 004/2020


Otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Stanisława SP9UNK z lublinieckiego klubu SP9PEW. DZIĘKUJEMY ! Życzymy Tobie i klubowiczom ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT ! Mamy nadzieję na rychłe spotkanie !

Jarek SP9HGN w swej nowej lokalizacji rozwija setup stacji. W galerii możecie zobaczyć projekt anteny Delta wg SP7LA wraz z raportami dla poszczególnych pasm. Ostatnio poczynił też próby z Mateuszem SQ9MLZ.

Mirek SP9MRT swego czasu chwalił się odbiorem SSTV z ISS. Pokazał też parę obrazków z satelit meteo. Zapytany o anteny wskazał na rozwiązanie, które nie wymaga śledzenia a co za tym idzie rotora. Zainteresowani mogą Mirka pytać o szczegóły a zajawka takiej anteny jest do obejrzenia m.in. TUTAJ.

Macie teraz więcej czasu. Odrabiamy zaległości w różnych obszarach życia. Pora odnieść się do prośby Sekretarza klubu, Antoniego SP9SM.
CZŁONKOWIE KLUBU PROSZENI są, aby dowolnym metodami zgłaszać Antoniemu status swojego członkostwa w klubie.

UWAGA! W lany Poniedziałek zapraszamy na 8:30 (kanał klubowy). Omówimy szczegóły naszego uczestnictwa w zawodach "O Pisankę Wielkanocną".

To tela na tera a kuknijcie se do tyj foto SZUFLODKI.

73 de Pyjter SP9TPZ
WIELKI klubowy CZWARTEK.


Ze względu na dzisiejsze święto, radiowe spotkanie klubowe odbyło się o godz.20.00
W spotkaniu uczestniczyło 16 osób. Wśród nich był nasz nowy sympatyk Sylwester a także dawno nie słyszani: Zbyszek SP9GMI, Mirek SQ9SHY oraz Krystian SP9LIV.

Oto szczegółowa lista:
Stasiu SP9QLP, Antoni SP9SM, Piotr SP9TPV, Paweł SQ9MSD, Krystian SP9LIV, Miłosz SP9PND, Czesław SP9FLG, Zbyszek SP9GMI, Mariusz SP9AMH, Mirek SQ9SHY, Patryk SP9HP, Stasiu SQ9ORW, Waldemar SQ9OUK, Sławek SP9BSL, sympatyk Sylwester oraz Piotr SP9TPZ.

Z ostatnich newsów należy wymienić:

- córka Marka SQ9LOJ, Ola, przygotowała rysunek na potrzeby SSTV emitowanego przez SP5YAM podczas lotu balonu,
- Mirek SQ9SHY tęskniąc już za Zawodami Zamkowymi uruchomił swój talent i maluje landszaft z Zamkiem i nasza stacją,
- Miłosz SP9PND pracuje nad swoją remote station, która bedzie chyba pierwsza w PKSie,
- Krystian SP9LIV nie próżnuje, bo przetestował już parę anten. Ponoć krówki magazynuje na lepsze czasy :)
- Patryk HP zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane Hot Spotem cyfrowym JUMBO,
- Paweł SQ9MSD, zwraca uwagę na odpowiedzialne podejście do strażaków, którzy razem z innymi służbami stanowią pierwszą linie frontu.
PAMIYNTEJCIE! NIY CYGOŃCIE Fojermonow, Doktorow i Ratownikow !!!
- Piotr SP9TPZ namawia do rywalizacji wewnątrzklubowej w ramach Zawodów o Pisankę Wielkanocną.
Regulamin zawodów dostępny jest TUTAJ. Są nagrody dla najlepszej stacji na KF i UKF.

- na koniec sympatyczny akcent postawiony przez koordynatora naszych Radiozlotów, Panią Sylwię Prusko z Sośniej Góry - życzenia świąteczne. DZIĘKUJEMY!

WSZYSTKIM życzymy ZDROWYCH i SPOKOJNYCH ŚWIĄT !

Zaś Tym na pierwszej linii frontu DZIĘKUJEMY i ŻYCZYMY ODWAGI i NIEKOŃCZĄCEJ SIĘ ENERGII.

Spotkanie dzisiejsze okrasiło parę grafik dostępnych w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAMYWygenerowano w sekund: 0.11 303,817 unikalne wizyty