Listopad 26 2020 19:20:23
Nawigacja
Powitanie


Mikołowski Klub Krótkofalowców ( MKK ) SP9PKS

mieści się w Mikołowskim Starostwie przy ulicy Żwirki i Wigury 4a w Mikołowie.
Spotkania Klubowe odbywają się w każdy czwartek g.17:00.
Częstotliwość klubowa pasmo 2m- 144.625 MHz

! ECHOLINK: SP9PKS-L !

Mail to: sp9pks@poczta.onet.pl


REJESTRACJA TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA CZŁONKÓW KLUBU SP9PKS


Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS jest organizatorem:

- Radiozlotów na Sośniej Górze
- Zawody Zamkowe- Chudów
- Podsumowanie sezonu- Chudów
- Współpracujemy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego powiatu Mikołowskiego w zakresie organizowania awaryjnej sieci łączności powiatu.
- wymieniamy doświadczenia i integrujemy środowisko krótkofalarskie.
- zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy dla Technikum w Mikołowie łączność z OR4ISS- Międzynarodową Stacją Kosmiczną.
- byliśmy współorganizatorami ośmiu Pikników w Koniakowie w latach 2006-2013Górnośląski Oddział Terenowy nr 29 PZK dostępny jest TUTAJ

Stacja klubowa SP9PKS bierze udział w akcji dyplomowej: „20 lat aktywnej służby amatorskiej radiokomunikacyjnej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” pod znakiem specjalnym HF9ISS.
Akcja krótkofalarska zorganizowana jest dla upamiętnienia i propagowania najistotniejszych zagadnień i wydarzeń związanych z 20. rocznicą uruchomiania sprzętu krótkofalarskiego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót MSK, ang. ISS). Więcej informacji o akcji można znaleźć TUTAJ

Rejestracja na stronie klubowej

Szanowni Klubowicze!
Klubowicze SP9PKS! Przypominamy! Zapraszamy Was do rejestracji na naszej stronie. Nie wszyscy temat załatwili.
Przy wypełnieniu arkusza rejestracji proszę o podanie swojego znaku.
Prosimy by osoby nie będące członkami klubu SP9PKS nierejestrowały się gdyż rejestracja zostanie odrzucona a osoba zablokowana.
Po poprawnej rejestracji, każdy z członków klubu otrzyma automatyczne potwierdzenie.

Wejście po zalogowaniu na nasz portal, ukaże Wam wiele ukrytych folderów i bonusów a także możliwości dyskusji na naszym Forum klubowym.

SP9PKS

HF9ISS jest QRV!


Dzisiejszy eterowy clubbing nabrał realnych kształtów dzięki uczestniczącym w nim stacjom: SP9SM, SP9QLP, SP9FLG, SP9CH, SP9TPZ, SQ9ST, SP9MRT, SO9EWE, SQ9ORW, SP9LIV, SP9GWY oraz SQ9TLA.

Omówiliśmy parę tematów:

1. Forma spotkania świątecznego zostanie wybrana na przełomie listopada i grudnia.
2. Nie wypadliśmy źle w Zawodach Rybnickich.
3. Od 14 listopada, operatorzy SP9SM, SP9TPV oraz SP9TPZ zrobili ponad 600 QSO pod okolicznościowym znakiem HF9ISS. Zachęcamy do zrobienia min. 4 łaczności z różnymi stacjami okolicznościowymi, pracującymi dla upamiętnienia 20 lecia aktywnej służby radioamatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
4. Skarbnik PZK podał dziś informację, że składki związkowe na rok 2021 pozostają na tym samym poziomie co w roku 2020. Składka oddziałowa (OT29) też się nie zmienia.
5. Dr Bob Heil w dzisiejszym wydaniu Ham Nation sugeruje, by mikrofon trzymać w odległości max. 5cm od ust, by wykorzystać w pełni jego właściwości dynamiczne.

Dziś zamiast galerii poddaje Waszej uwadze parę linków:

Wstępne wyniki Zawodów Rybnickich 2020
HF9ISS nadaje!
Info Skarbnika PZK

a na koniec spójrzcie jak duch konstruktorski dominuje w radioshacku Adama SQ9TLA.

73 de Piotr SP9TPZ
Młody narybek nasłuchuje.


Znów klubowe świętowanie za nami. Na klubowej fali eteru zjawili się: Antoni SP9SM, Stasiu SP9QLP, Sylwester SQ9ST z harmoniczną Anią, Jurek SP9GWY, Czesław SP9FLG, Piotr SP9TPZ, Paweł SQ9MSD z harmonicznym Florkiem, Krystian SP9LIV oraz Stasiu SQ9ORW.

Podczas rozmów zasygnalizowano następujące tematy:

- praca stacji klubowej pod znakiem okolicznościowym
- zawody radiowe za i przed nami
- HamFair 2020 w JA odwołany!
- Yaesu szykuje pod choinkę nowy trx: FTDX-10
- smutne informacje dotyczące znanych krótkofalowców: SP5FM sk oraz ON4UN sk ...

Wspomnienia o zmarłych Kolegach znajdziecie TUTAJ.

Na te trudne czasy niech nadzieją napawa nas młody narybek. Oni nas słuchają i cieszą się na spotkania klubowe.

Zajrzyjcie do GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ
Po zawodach i przed kolejnymi.


Dzisiejsze klubowe eterowanie ściągnęło na kanał klubowy: Piotra SP9TPZ, Czesława SP9FLG, Piotra SP9TPV, Sylwestra SQ9ST z harmoniczną Anią, Stasia SP9QLP, Antka SP9SM oraz Patryka SP9HP.

Podczas rozmów zasygnalizowano następujące tematy:

1. Udziale stacji klubowej w akcji dyplomowej związanej z 20-leciem aktywności amatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. SP9TPZ odbył spotkanie organizacyjne z grupą inicjatywną (Armand SP3QFE). Szczegóły niebawem.
2. Koledzy z USA poinformowali o śmierci najstarszego aktywnego krótkofalowca: Cliffa W4KKP. Cliff odszedł w wieku 109 lat!
3. Za nami tegoroczne Zawody Zamkowe. Dziś dotarł do nas dyplom.
4. Przed nami w najbliższy weekend Zawody Rybnickie. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Regulamin znajduje się TUTAJ.
5. W tym samym terminie odbędzie się Marconi Contest. Regulamin znajduje się TUTAJ.
6. 11 listopada zaproszeni jesteśmy do wzięcia udziału w zawodach Narodowe Święto Niepodległości. Regulamin na platformie LOGSP znajdziecie TUTAJ.

Za nami zawody CQ WW DX SSB Contest.
Jak radziliśmy sobie? Rzućcie okiem do GALERII.

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ
Stąd do wieczności.


Przed nami ważny dzień w naszej tradycji. Wspominać będziemy tych, którzy odeszli...
Niestety i w naszej radiowej Rodzinie nie ma już: Mieczysława SP9GO, Ryszarda SP9LJA, Piotra SP9CRK oraz Edmunda SP9QMI.
Myślami wracać bedziemy też do Tych radiowców znanych nam z fal eteru.

Podczas dzisiejszego radiowego spotkania klubowego minutą ciszy uczciliśmy Ich.

Do klubowego eterowania zgłosili się: Anotni SP9SM, Stanisław SP9QLP, Marek SQ9LOJ, Jurek SP9GWY, Piotr SP9TPZ, Sylwester SQ9ST z harmoniczną Anią, Mirek SQ9SHY, Stanisław SQ9ORW, Paweł SQ9MSD, Marian SP9MTO oraz Zbyszek SP9GMI.

Poruszone zostały też tematy najbliższych zawodów, czy naszej aktywności w ramach rocznic ARISS w tym i przyszłym roku.

Pozwólcie na parę wspominek o naszych ś.p. Kolegach:

1.Mieczysław SP9GO (27.V.1931-12.VI.1979) - założyciel i I Prezes SP9PKS. Pasjonat UKFu, organizator SP9VHV-Contest, wybitny krótkofalowiec (Odznaka Honorowa PZK nr 80), zasłużony działacz społeczny. Niestety wypadek samochodowy zakończył jego radiową przygodę. Miejscem spoczynku jest cmentarz w Katowicach-Panewnikach.

2. Ryszard SP9LJA (15.VII.1933 - 31.XII.2018) - współzałożyciel SP9PKS. Pasją Ryśka było konstruowanie oraz fale UKF. Yaga na pasmo 144MHz na budynku osiedla Kochanowskiego w Mikołowie wyznaczała jego QRA. Z Ryśkiem zabierałem się na giełdy do Gliwic, odbywające sie w klubie SP9KAG. Byliśmy też na Funkausstellung w Laa un der Thaya (OE), na którą wycieczkę zorganizował ś.p. Ginter SP9ZW z piekarskim klubem SP9KRT. Rysiek prawie do końca odwiedzał nas w klubie oraz brał udział w spotkaniach świątecznych. Miejscem spoczynku jest cmentarz przy bazylice św.Wojciecha w Mikołowie.

3. Piotr SP9CRK (24.I.1954 - 27.XII.2019). Piotr był dość młody stażem w PKSie. Uzyskał licencję nasłuchową a potem zdał egzamin, po czym otrzymał znak SP9CRK. Niestety tylko parę miesięcy cieszył sie pozwoleniem radiowym. Niesamowicie skromny i uczciwy człowiek. Absolwent WAT. Miejscem spoczynku jest cmentarz przy bazylice św.Wojciecha w Mikołowie.

4. Edmund SP9QMI (8.IV.1942 - 25.VI.2020). Edmund w PKSie pojawił się na początku tzw. okresu bunkrowego (podziemia Starostwa). Można o Nim rzec: prawdziwy Ślonski Karlus! Ambitny konstruktor, dochodzący do celu uparcie, czasami pod prąd. Razem z Józefem SP9GAK odwzorowali homodyny wg US5MSQ. Były to jedne z pierwszych konstrukcji w SP. Razem z Małżonką, panią Hildzią, świętowali z nami pikniki eterowe w Koniakowie. Ostatnim projektem Edmunda był trójkołowiec elektryczny. Niestety sterownik do silnika, zamówiony w kraju skośnych oczu, dotarł 2 tygodnie po pogrzebie. Miejscem spoczynku jest cmentarz przy parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu.

Niech odpoczywają w pokoju...

Pamiątki upływającego czasu możecie obejrzeć w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ


P.S. Życie jednak trwa, stąd na koniec DOBRA WIADOMOŚĆ: Marek SQ9KPD został ponownie DZIADKIEM!!! Tym razem nazwisko rodowe zostanie utrzymane. GRATULACJE!
Eter ma się dobrze!


I niech ta pozytywna informacja zdominuje dzisiejszy post.

W czwartkowym spotkaniu klubu SP9PKS na falach eteru uczestniczyli: Anotni SP9SM, The Filbiers: Mirek SP9MRT, Mirek junior SQ9EWE, Weronika SQ9BAB, Michał i Wojtek, ponadto Marek SQ9KPD, Piotr SP9TPZ, Tomek SQ9FIN/m, Sylwester SQ9ST z harmoniczną, Jurek SP9GWY, Marian SP9MTO, Stasiu SQ9ORW oraz Marcin SQ9FML.

To właśnie eter pozwolił Mirkowi SP9MRT i męskiej części The Filbiers połowić obrazki SSTV z ISSa, tym samym zwiększając szansę na zdobycie prestiżowych dyplomów. Trzymamy za Was kciuki, mamy nadzieję, że się pochwalicie :)

Marek SQ9KPD meldował, że nadaje z Ameryki. Niestety nie z tej zza wielkiej wody ale z dzielnicy Łazisk zwanej Ameryką. Łaziszczanie maja jeszcze nawet Pekin!

Piotr SP9TPZ wspomniał o przygotowywanej akcji dyplomowej z okazji 10-lecia ARISS w Polsce.
Namiawiał też do wzięcia udziału w najbliższy weekend w zawodach CQ WW DX Contest (SSB). Link do regulaminu znajduje się TUTAJ.

Parę zdjęć nadesłanych przez korespondentów stacji klubowej SP9PKS znajdziecie w GALERII.

73 es 36.6 de Piotr SP9TPZ
Powtórka z roz....rozgrywki.


Pora rozegrać kolejną partyjkę z koronaświrusem.

Nasz atut to eter.
Ponieważ Pan Starosta ma wynik dodatni, więc póki co wracamy do dobrze znanej nam formy spotkań.

Dziś na klubowym kanale można było usłyszeć takie znaki: SP9SM, SP9QLP, SP9FLG, SP9TPZ, SP9TPV, SP9GWY, SQ9FIN/m, SP9TTB, SQ9ORW oraz SP9HGN.

Podczas spotkania podano parę znaczących informacji:

1. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Starostwie, zawieszone są spotkania klubowe w pomieszczeniach klubu.
2. Gienek SQ9HZM poinformował, że NIE BEDZIE październikowej giełdy w Pszowie :(
3. Piotr SP9TPZ zaproponował klubową rywalizacje w najbliższych zawodach (np. WW DX SSB Contest, lub Zawody Rybnickie lub Narodowe Świeto Niepodległości). Jest okazja, by ograniczenia w ruchu zamienić na gwar na falach eteru!
4. Dziś geburstag fajeruje Mirek SO9EWE (kolejarz z The Filbiersów). Życzymy Ci sto lat, duuużo zdrowia, sukcesów w szkole i realizacji planów radiowych!
5. Krystian SP9LIV postawił wirtualne krówki.

Przypominamy, że codziennie o 8.30 można zagadać na klubowym kanale, a póki co czwartkowe clubbingi będą czwartkowymi eterowaniami o 17.00.

73 es 36.6 de Piotr S9TPZ
Młodzież atakuje w ARKI.


Tak! Zgadza się, młodzież dziś atakowała punkty dla stacji klubowej w zawodach ARKI!

Jarek kalibrował swój analizator antenowy. Jest zatem kolejny przyrząd w klubie.

Oglądaliśmy też karkas do Z-matcha "wyprodukowany" na drukarce 3D.

Co?............a racja..... pytacie czy były krówki?? Toć! Zaś my maszkecili.
I te maszkecynie muszymy zapamiętać na długo, tak samo jak te schody.

Decyzją władz Starostwa od przyszłego czwartku pomieszczenia klubowe nie będą dostępne.

Zatem kolejne spotkanie klubowe, oczywiście że się ODBĘDZIE ale w znany Wam sposób, czyli na falach eteru.

15 października, czwartek, godzina 17.00, kanał klubowy 144,625MHz.

Dzisiejszy clubbing uwieczniłem zdjęciami w naszej GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ
HamFest 2020.


Jeronie jak nom sie wiedzie!

Ta piykno pogoda, vol QSLek kiere my dostali na radiowym torgu we Siymcach a potym kamracynie na HamFeście we Ornach u Bynia!

Richad Ridel śpiywoł ... " w życiu piękne są tylko chwile.." i mioł recht!

DZIYNKUJYMY Byniowi SP9SNI i jego gryfnym Frelkom, kiere uszykowały do nos tyn Fest!!!

Piykne fajerowanie przi fojerce. A Ci co łostali do końca nawet maszkecili wyndzone łod Somsiadów.

Styknie tego szkryflanio pokukjecie se do FOTOszuflodki.

73 de Pyjer SP9TPZ
Gaudeamus igitur.


Dzisiaj niektórzy usłyszeli "Gaudeamus igitur" śpiewany właśnie dla nich. Szkoda, że via internet....
Moja Julka SP9-29048 i wielu innych rozpoczęli nowy rok akademcki.

Pora i na nas, jednak wcześniej należy pewien etap zamknąć.

W sobotę na Beniowym zagodnie odbędzie się nasz HamFest 2020. Od 15.00 można się zjeżdżać. Miejsce: Ornontowice - Zwycięstwa 73.
Zabierzcie ze sobą napoje gazowane i soki. Jakieś drobne maszkety tyż. Ale przede wszystkim dobry humor i uśmiech!

- Mirek SP9MRT nasłuchiwał z całą Familijom SSTV z ISSa
- Miłosz SP9PND i Jacek SQ9MDN szaleli SOTA'owo na Cyprze
- Piotr SP9TPZ zaprzągł drukarkę 3D do prac radiowych. Ponadto pokazał wykorzystanie słupów od pastucha elektronicznego do budowy anten Beverage
- Odwiedziła nas Pani Iwona ze swym aparatem, by uwiecznić na swój sposób klubowe chwile
- NIESPODZIANKA! Nasz spec od przemienników, Grzegorz SP9CH, uruchamia przemiennik DMRowy na 70cm: SR9DCH!

W najbliższa sobotę rano giełda w Siemianowicach a po połedniu nasz fajer!


Parę zdjęć znajdziecie w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ


Mimozami jesień się zaczyna.


Czesław Niemen, rozpoczynał piosenkę pt. "Wspomnienie" słowami: Mimozami jesień się zaczyna...

A w PKSach: porządkami jesień się zaczyna!

Antoni SP9SM porządkuje sprawy kadrowe zaś Marek SQ9KPD dba o finanse.
Ponieważ wkrótce czekają nas dwie imprezy, Marek prosi zalegających o PILNY kontakt.

O PILNY kontakt prosi też Stanisław SP9QLP, który prowadzi listę uczestników zamknięcia sezonu na Beniowym zagonie.
Termin się zbliża >> 3 październik 2020 !!!

Pojawiły się też dziś sprawy techniczne: synchronizacji czasowej stacyjnego lapcia, kłopotów Szefa z portami USB.
Jako pozytywną jaskółkę należy uznać krótki pokaz Grzegorza SP9CH, związany z niezależnym firmwarem dla DMR-owych Baofengów.

Parę fotek znajdziecie w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAMYWygenerowano w sekund: 0.03 355,554 unikalne wizyty